icon اخبار روز

دلار و سکه با خودرو در سراشیبی (جوان) 1398/04/26

به گزارش «جوان»، برنامه جدی هر سه قوا برای شناسایی تراکنش‌های بانکی و اخذ مالیات از درآمد‌های باد آورده و مالیات بر عایدی سرمایه اعم از سکه و ارز، طلا و مسکن، خنثی شدن تأثیر اخبار منفی مربوط به تحولات سیاست خارجی و امیدواری به توان بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز، کنترل سفته بازی و نقش مؤثر نهاد‌های نظارتی و دستگاه قضایی در برخورد با سفته‌بازان و سلطان بازارها، اتفاقات مثبتی که در حوزه تجاری افتاده‌است و رکود بازار‌ها و تنگنای مالی متقاضیان از مهم‌ترین دلایل افت بهای دلار و سایر ارز‌های عمده و سکه، طلا و خودرو و مسکن است. دولت در ماه‌های اخیر با اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های پولی و مالی از طریق بانک مرکزی، توانسته بازار ارز را کنترل کند که نتیجه آن، تقویت ۱/ ۲۱ درصدی ارزش پولی ملی (ریال) در مقابل دلار امریکا در دو ماه گذشته بوده‌است. البته سیاست‌های ارزی بانک مرکزی تنها معطوف به بازارسازی در بازار ارز نبوده بلکه با استفاده از ابزار‌های در اختیار، صادرکنندگان را مجبور به بازگشت ارز کرده و خاطیان را نیز به‌دست دستگاه قضا داده است. از همین رو همتی روز گذشته از فهرست ۱۵۰ نفره‌ای خبر داد که حدود ۴ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات خود را بازنگرداندند و آن‌ها را به قوه قضائیه جهت برخورد قضایی معرفی کرده است.
افت همزمان سکه و دلار در بازار
بر اساس اعداد و ارقام سامانه شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز وابسته به اتحادیه طلا و جواهر، امروز هر دلار امریکا با کاهش ۶/ ۱ درصدی ۲۰۰ تومان کاهش یافته و به رقم ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. هر یورو نیز ۲۰۰ تومان افت قیمت داشته و به رقم ۱۳ هزار و ۸۴۷ تومان رسید.
سکه در کانال ۳ میلیون تومان
همچنین قیمت انواع سکه بهار آزادی با کاهش قیمت دلار دچار افت شده به گونه‌ای که هر گونه سکه بهار آزادی طرح قدیم با کاهش حدود ۶ درصد به ۳ میلیون و ۹۴۵ هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۵ درصدی به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۷۳۰۰ تومان به ۳۹۲ هزار و ۵۰۰ تومان در هر گرم معامله شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار با کاهش ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومانی به رقم ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. شاخص بورس تهران با کاهش ۸/ ۲ درصدی روبه‌رو شده و با افت ۷۰۳۵ واحد به رقم ۲۴۶ هزار و ۲۶۸ واحد رسید. هر مثقال طلا ۷۴ هزار تومان افت قیمت داشته و به رقم یک میلیون و ۶۹۹ هزار تومان رسید.

<<آرشیو اخبار>>